Természetfotózás

Gyermek természetfotós pályázatok

A Bizek Emi Alapítvány 2018-ben indította el első gyermek természetfotós pályázatát, ami fantasztikus eredményekkel zárult. A pályázat szakmai vezetője Szekeres János természetfotós és tanár, a Foto Natura Hungary egyesület tagja. A pályázat mellé állt a National Geographic, Máté Bence sokszoros díjnyertes természetfotósunk és a Pilis Parkerdő Zrt. is.

A 2020-as pandémia sajnos megakadályozta a folytatást, de amint lehet újabb, hasonló pályázattal jelentkezünk, remélhetőleg minél több általános iskola bevonásával.

A pályázat megmutatta, hogy az általános iskolás gyermekek milyen fantasztikus látásmóddal veszik észre a körülöttünk rejlő rengeteg csodát. Sokszor egy egyszerű mobiltelefonnal fényképezve.